0

BUNDESLIGA: Majnc ‘izneneadio’ Verder

Objavljeno: 04.11.18 u 19:47

Utakmicom između Majnca i Verdera iz Bremena spuštena je zavesa na 10. kolo nemačke Bundeslige.

Domaća ekipa koju vodi Sandro Švarc slavila je rezultatom 2:1.

Nakon samo 10. minuta igre Mateta je pogodio prečku i tako ozbiljno zapretio gostima iz Bremena. Sredinom prvog poluvremana ekipa Majnca dolazi do vođstva, a strelac je bio upravo Mateta koji je ovog puta odbitak sproveo u mrežu. Do 2:0 igrači Majnca stižu početkom drugog poluvremena, kada je Danijel Brosanski dao pas Gbaminu koji je sa ivice šesnaesterca uputio sjajan udarac i savladao golmana Pavlenku.

Da ipak može do boda na ‘Opel areni’ gostujuća ekipa ponadala se u 78. minutu igre, kada je na asistenciju Egeštajna loptu u mrežu poslao Klaudio Piazaro. Ipak, gosti iz Bremena više od tog jednog gola nisu mogli na ovom meču, a srpski reprezentativac u njihovom sastavu, Miloš Veljković proveo je 90 minuta na terenu.