0

SUPERLIGA KINE: Kakav meč! SIPG pobedom od 5:4 protiv Evergrandea došao na bod do titule!

Objavljeno: 03.11.18 u 14:42

Fudbaleri Šangaj SIPG-a savladali su Guagžu Evergrande rezultatom 5:4 u meču 28. kola Superlige Kine i tako došli nadomak šampionske titule, pošto dva kola pre kraja imaju pet bodova više od današnjeg rivala.

U prvom poluvremenu postignuto je čak pet golova. Lu Venhun je doveo gostujući tim do prednosti, ali je sastav Evergrandea poravnao u 30. minutu preko Paulinja. Ponovo je Cai Hulkang doneo vođstvo gostima u 40, da bi Alan i Paulinjo preokrenuli na 3:2 pre kraja prvog poluvremena.

U drugom delu Vu Lei u 50. donosi poravnanje, potom Žang Čenglin preokreće na 4:3 autogolom 11 minuta pre kraja, da bi Hulk deset minuta kasnije sa bele tačke potvrdio trijumf.

Nadu Evergrandeu da mogu do preokreta i ostanka u šampionskoj trci doneo je Alan sa penala u 93. minutu, ali vremena za preokret nije bilo, pa je timu iz Šangaja preostalo da se u naredna dva kola domogne jednog boda i dođe do zvanja najboljeg tima Kine.

Superliga Kine, 28. kolo

Guižu Žičeng – Guangžu R&F 0:2 (0:2)
(Zahavi 13, Lu Lin 43)

Šangdong Luneng – Čangčun Jatai 2:0 (2:0)

(Fernandinjo 36 – Džonatan 40)

Guangžu Evergrande – Šangaj SIPG 4:5 (3:2)
(Paulinjo 30, 45+3, Alan 43, 90+5 penal – Lu Venhun 14, Cai Hulkang 40, Vu Lei 50, Žang Čenglin 79 autogol, Hulk 89 penal)

Đangsu Suning – Hebei 3:1 (1:0)
(Tešeira 12, Eder 61, 69 – Laveci penal 73)