0

BUNDESLIGA: Verneru ‘umakao’ het trik, siguran trijumf Lajpciga u Berlinu

Objavljeno: 03.11.18 u 20:51

Ekipa Lajcpiga je rezultatom 3:0 porazila Hertu na ‘Olimpijastadionu’ u 10. kolu nemačkog prvenstva.

Dvostruki strelac za goste bio je Timo Verner kojem je malo falilo za het-trik.

Igrao se 7. minut kada je Verner doneo prednost Lajpcigu, ali tek iz drugog pokušaja. Veoma opasno je bilo pred golom Jarštajna koji je iz prve uspeo da odbrani itekako dobar pokušaj glavom Vernera sa svega par metara, ali se lopta ponovo odbila do reprezentativca Nemačke koji je bio nepogrešiv iz drugog pokušaja.

U prvom poluvremenu su i Herta i Lajpcig propustili par odličnih šansi, da bi na startu drugog gosti u mnogome rešili meč drugim golom Vernera na utakmici. Veliki posao odradio je Bruma koji je odlično uposlio napadača, a Verner je rutinski rešio situaciju jedan na jedan.

Konačnih 3:0 je postavio Kunja na 15 minuta do kraja utakmice izvanrednim udarcem sa nešto manje od 20 metara.