0

ODLIČAN ‘EL KLASIKO’: Barsa može bez Mesija, ali Real bez Ronalda ne – Suarez i Barsa deklasirali Real

Objavljeno: 28.10.18 u 18:05

Barselona je više nego ubedljivo nadigrala Real Madrid i slavila trijumf od 5:1 u ‘El klasiku’ španske Primere.

Kao što je poznato, prvi put posle više od devet godina gledali smo okršaj najvećih rivala, a da na terenu nisu bili Lionel Mesi i Kristijano Ronaldo, ali se definitivno pokazalo da ‘kraljevi’ ne mogu bez Portugalca, mnogo više nego što Kataloncima nedostaje omaleni Argentinac.

Šou je preuzeo Luis Suarez, iako je Filipe Kutinjo bio strelac prvog gola na meču. Urugvajski napadač je večeras upisao het-trik golovima u 30, 75. i 83. minutu, čime je ‘zapalio’ Kamp Nou.

Jedini gol do tada za Madriđane dao je Marselo u 50. minutu, a tačku na fantastičnu partiju Katalonaca stavio je Arturo Vidal tri minuta pre kraja meča.

Imali su igrači Reala i Đulen Lopetegi sreću da su se igrači Barse ispromašivali u samom finišu, te je poraz mogao da bude dodatno ubedljiv.

Ovaj trijumf prvoplasirane Barselone je sada napravio veliku razliku na tabeli u odnosu na Real, koji je sada na tek desetoj poziciji u Primeri sa svega 14 bodova posle 10. odigranih kola. Ko bi se tome nadao…