SERIJA A: Atalanta pobedom nad Parmom preskočila Milan na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 27.10.18 u 17:19

Domaćin je u Bergamu slavio rezultatom 3:0.

Strelci za Atalantu bili su Palomino i Manćini, dok je Galjolo postigao autogol.

Ređale su se prilike na obe strane tokom prvog poluvremena, a pogotovo za Atalantu koja je bila konkretnija i umalo došla do vođstva.

A nakon 55 minuta igre, srećna okolnost pomogla je Atalanti da povede. Golman Sepe je uspeo da odbrani itekako dobar utarac domaćeg fudbalera, ali se lopta odbila u noge štopera Parme, Galjola koji je postigao autogol.

Ostatak meča bio je u znaku Đanluke Manćinija koji je prvo asistirao Palominu u 72. minutu za 2:0. Nakon centaršuta je Manćini želeo da glavom šutira ka golu Parme, ali je lopta otišla do napadača koji je zatresao mrežu.

Manćini je osam minuta kasnije uspeo da se upiše u strelce kada se snašao najbolje u kaznenom prostoru gostiju posle dobrog centaršuta Iličića iz kornera.