0

PRIMERA: Đirona odbranila domaći teren

Objavljeno: 27.10.18 u 16:12

U drugom meču 10. kola Primere, Đirona je na svom terenu sa 2:1 (2:0) savladala Rajo Valjekano.

Bilo je ovo jedno od najboljih izdanja Katalonaca ove sezone. Do 20. minuta dva tima su bila izjednačena, a onda je Đirona počela da lomi. Prvu šansu imao je Portu, ali je zamalo u tom 21. minutu bio neprecizan. U 34. minutu Portu je bio precizan i to sa ‘bele tačke’ – 1:0.

Đirona nije želela da stane, u 37. minutu imao je šansu Borha, ali je bio neprecizan. Veliku šansu samo minut kasnije imao je Lozano koji je posle kornera glavom pogodio prečku. U 45. minutu Katalonci su poveli sa 2:0. Borha je asistirao do Portua, a ovaj ponovo pogodio za 2:0.

Drugo poluvreme je bilo dosta mirnije, Rajo je dao počasni gol preko Galveza, ali je to bilo sve od Madriđana na ovom meču. Đirona je u 88. minutu ostala bez Lozana koji je zaradio crveni karton. Ipak, na kraju i slavila sa 2:1.