0

LIGA ŠAMPIONA: Dibala utišao ‘Teatar snova’, sjajna partija Džeka protiv ‘armejaca’ (VIDEO)

Objavljeno: 23.10.18 u 23:04

Odigrani su mečevi u grupama ‘E’, ‘F’, ‘G’ i ‘H’, a derbi je igran na Old Trafordu gde je Mančester junajted dočekao Juventus.

Bio je to povratak Kristijana Ronalda na Old Traford, ovoga puta u dresu ‘stare dame’. Šampion Italije je na kraju slavio sa 1:0 i može se reći da je napravio veliki korak ka nokaut fazi.

Prvi ozbiljniji napad i to u 17. minutu Juventus je pretvorio u gol. Ronaldo je probio po desnoj strani centrirao, lopta došla do Dibale, a Argentinac je smestio u mrežu. Samo pet minuta kasnije ‘stara dama’ je mogla do drugog gola, ali je udarac Kansela sjajno zaustavio De Hea. Isti scenario videli smo u 39. minutu, ali je šut Mautuidija ponovo zaustavio Španac.

Drugo poluvreme otvorila je sjajna šansa za Juventus. Ronaldo je šutirao sa nekoliko metara, ali je De Hea ponovo bio sjajan. Mančester je prvu pravu priliku, a ispostaviće se i jedinu imao u 75. minutu šutirao je Pogba, ali je lopta otišla pored leve stative. Juve je na kraju zasluženo slavio sa 1:0. Meč je sjajno vodio srpski arbitar Milorad Mažić, dok je Nemanja Matić igrao za ‘crvene đavole’.

U ‘G’ grupi je Roma dočekala CSKA iz Moskve koji je u prošlom kolu iznenadio Real Madrid. Ovoga puta ‘vučica’ je bila prejaka i slavila je sa 3:0. Bilo je ovo veče Džeka koji je dva puta pogodio i jednom asistirao. U istoj grupi Real se mučio, ali je na kraju pobedio Viktoriju iz Plzena 2:1. ‘Kraljevski klub’ je do vođstva doveo Benzema u 11. minutu na asistenciju Lukasa, da bi prednost domaćina duplirao Marselona na asistenciju Bejla. Viktorija je do gola stigla u 79. minutu preko Horovskog. Real je do kraja postigao još jedan gol preko Benzeme, ali je on poništen zbog ofsajda. Čini se da je to bila velika greška pomoćnog sudije.

U ‘E’ grupi Ajaks je sa 1:0 savladao Benfiku, a od naših igrača na terenu su bili samo Tadić i Fejsa. U ‘F’ grupi Mančester siti je kao gost demolirao Šahtjor sa 3:0 golovima Davida Silve, Laporta i Bernarda Silve. U istoj grupi Hofenhajm je u nadoknadi vremena stigao do boda protiv Liverpula 3:3.