0

LIGA NACIJA: Englezi umalo prokockali tri gola prednosti protiv Španije, BiH na korak od elite! (VIDEO)

Objavljeno: 15.10.18 u 22:51

Odličan posao radi Robert Prosinečki sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine.

Danas je selekcija te zemlje na domaćem terenu sa 2:0 savladala Severnu Irsku.

Izabranici nekadašnjeg igrača i trenera Crvene zvezde su nastavili niz pobeda u Ligi nacija, te su ostvarili i treću iz isto toliko utakmica pa ih još jedan bod deli do plasmana u A diviziju Lige nacija.

Uz dosta sreće je BiH došla do prednosti danas preko Edina Džeka. Pogrešio je Džamal Luis, a Edin Višća nesebično uposlio svog imenjaka koji takve prilike ne propušta. Ređale su se prilike pred golom Severne Irske, a Edin Džeko je postigao još jedan gol koji je bio poništen. Na kraju, Edin Džeko svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 2:0.

Zanimljivo je bilo na stadionu Betisa gde je Španija dočekala Englesku. Za malo više od 20 minuta prvog poluvremena, Englezi su postigli tri gola. I to sva tri veoma slična. Prvo je Sterling izbio sam pred De Heu, a zatim i Rašford koji je asistirao kod prvog gola. Rahim Sterling je pogodio i u 38. minutu kada je bilo 3:0.

Kako se samo Enrikeu isplatilo ubacivanje Paka Alkasera. Dva minuta nakon što je špic ušao u igru, postigao je gol posle odličnog skoka na centaršut Marka Asensija iz kornera. U dalekoj nadoknadi utakmice, u 98. minutu, Serhio Ramos je glavom matirao Pikforda posle centaršuta Danija Sebaljosa, ali vreman za nešto više nije bilo.