0

PRIMERA: Nije ovo bio dan Dmitrovića, ali je njegov Eibar slavio

Objavljeno: 06.10.18 u 15:04

U prvom meču 8. kola subotnjeg programa španske Primere Eibar je kao gost savladao Đironu 3:2 (2:2), utakmicu je obeležio sudija Iglesias i VAR soba.

Nismo gledali meč u kom je VAR soba imala više posla nego danas u Kataloniji. Već u 11. minutu Adej je oborio jednog igrača gostiju, sudija Iglesijas je tek posle pregledanog snimka pokazao na penal, a strelac u 12. minutu bio je Ćarles – 0:1. Samo osam minuta kasnije Espinosa je Đironi doneo izjednačenje posle velikog kiksa našeg golmana Dmitrovića, ipak pomoćnik je podigao ofsajd zastavicu i taj gol je poništen, a ponovo je pregledan VAR.

Pravi šou viđen je u poslednjih devet minuta prvog poluvremena sa produžetkom. U 40. minutu je Poro sjajno centrirao, a Stuani pogodio za 1:1. Još se atmosfera na tribinama ‘Montolivija’ nije smirila kada je Espinosa centrirao, a Stuani ponovo savldao našeg golmana. Ovog puta gol je prvo poništen zbog ofsajda, ali je sa dva minuta zakašnjenja Iglesijas posle pregledanog snimka priznao gol za 2:1, mada se daje utisak da je VAR soba sada pogrešila.

Nepravda je ispravljena u četvrtom minutu nadoknade vremena kada je Đordan sjajno izveo korner, a Arbilja glavom loptu smestio u mrežu za 2:2. Pobedu Baskijcima u 72. mintu utakmice doneo je Enrih, Oreljana je sjajno centrirao, a španski napadač potiljkom savladao golmana domaćih za konačnu pobedu Eibara 3:2.