0

PREMIJER LIGA: Najbolji početak sezone u istoriji Totenhema, Bornmut razneo Votford

Objavljeno: 06.10.18 u 17:52

Odigrani su mečevi od 16 časova subotnjeg programa 8. kola Premijer lige, a ove mečeve posebno će pamtiti u Totenhemu i Bornmutu.

Totenhem je pobedom nad Kardifom došao do 18 od moguća 24 boda i zauzima sjajno treće mesto. Imali su igrači tima iz Londona sreće i umeća na samom početku meča, pošto je Dajer u osmom minutu najbolje reagovao nakon gužve u kaznenom prostoru i iz neposredne blizine zatresao mrežu protivnika.

Nastavio je Totenhem da diktira tempo, imali su mnogo više prilika, posebno je Lukas mogao da se proslavi, ali nije iskoristio nijednu od pet šansi. Sa druge strane, i Kardif je imao svoje prilike, od čega je najbola bila ona iz 23. minuta kada je posle greške Rouza i asistencije Viktora Kamarasa Hoilet mogao da poravna na 1:1, ali nije uspeo, pošto je Anderveld izblokirao pokušaj na samoj gol liniji.

U drugom poluvremenu Rols je u 58. dobio crveni karton, pa je Totenhem do kraja imao igrača više i lako sačuvao prednost. Ovim trijimfom „pevci“ su došli do rekordnog 18. boda nakon osam kola, i tako zabeležili svoj najbolji početak sezone od kad postoji Premijer liga (1992. godine osnovana).

Bornmut je sa 4:0 praktično pregazio Votford, a najviše zasluga ima fudbaler domaćeg tima Kabasele, koji je dobio drugi žuti karton u 32. minutu skrivivši penal pri vođstvu gostiju od 1:0 (Bruks, 14). Precizan je bio King za 2:0, a „nokaut“ je u završinici prvog poluvremna potvrdio King drugim golom.

Do kraja meča u strelce se upisao i Vilson u 47. minutu. Do kraja je ostalo 4:0, pa Bornmut zauzima 4. mesto, dok je Votford osmi.