0

PRIMERA: Valjadolid procvetao od kada ga je Zuba kupio

Objavljeno: 30.09.18 u 18:50

Fudbaleri Valjadolida priredili su veliko iznenađenje pobedivši Viljareal na ‘El Madrigalu’ 1:0 (0:0).

Dve vezane pobede su novog prvoligaša dovele do gornjeg dela tabele. Pala je ‘žuta podmornica’ koja ne zna ove godine za pobedu pred svojim navijačima.

Prvu šansu na utakmici imao je Viljareal kada je šutirao Moreno, a golman Masip odlično intervenisao. Valjadolid je zube pokazao u 30. minutu kada je Ćop iz sjajne situacije sa nekih desetak metara šutirao preko gola. Do kraja prvog dela igre ‘žuta podmornica’ je imala dve prilike, oba puta je mrežu mogao da zatrese Moreno, prvo je promašio gol, a potom ga je zaustavio golman gostiju.

Valjadolid je poveo u 53. minutu kada je posle loše intervencije odbrane Viljareala Suarez poslao dijagonalu u sam donji ugao gola Asenja. Viljareal je do izjednačenja mogao u 83. minutu kada je posle pregleda VAR-a sudija pokazao na ‘belu tačku’. Ipak, da mu ne oduzmu titulu tragičara meča potrudio se Moreno, pošto je promašio ceo gol.

Valjadolid je sada sa devet bodova osmi na tabeli, dok Viljareal sa bodom manje zauzima 11 mesto, a možda i neku poziciju niže u zavisnosti od ishoda preostalih mečeva Levante – Alaves i Betis – Leganjes.