0

SUPERLIGA KINE: Šangaj napravio veliki korak ka tituli (VIDEO)

Objavljeno: 29.09.18 u 16:13

U okviru 24. kola Superlige Kine odigran je veliki derbi u kom je Šangaj SIPG kao gost savladao Peking Guan 1:0.

Posle trijumfa na Guangžu Evergrandeom, Šangaj SIPG je slavio u još jednom velikom derbiju, ovoga puta protiv Pekniga 1:0. Gol odluke postigao je Hulk na asistenciju Vu Leija u 66. minutu. Šangaj sada ima 55 osvojenih bodova, deset više od trećeplasiranog Pekinga.

Sada jedini prtailac SIPG-a je Guangžu Evergrande koji je sa 3:0 pobedio Dalijan Jifang. ‘Zmajevi’ su poveli golom Alana iz penala u 4. minutu. U 65. minutu je jedan od najboljih kineskih fudbalera Gao Lin povisio na 2:0. Konačnih 3:0 za Guangžu postavio je autogolom Mušekvi. ‘Zmajevi’ sada imaju 51 osvojen bod.

Superliga Kine, 24. kolo

Čangčun Jatai – Đangsu Suning 5:2 (0:2)
(Igalo 68 penal, Jufeng 90 – Sun Đi autogol 13, Tešeira 27, Ksi Pengfei 54, Eder 78, 88

Peking Guan – Šangaj SIPG 0:1 (0:0)