0

BUNDESLIGA: Šalke najzad slavio, Veljković ‘sapleo’ Verder

Objavljeno: 29.09.18 u 17:56

Posle pet vezanih poraza Šalke je najzad pobedio i tako produžio život svom treneru Tedesku kome je otkaz visio nad glavom.

Najzad osmesi u Gelzenkirhenu. Posle pet uvodnih poraza Šalke je slavio na svom terenu protiv Majnca 1:0. Strelac pobedonosnog gola bio je Šof na asistenciju Konopljanke u 11. minutu. Tako je Domeniko Tedesko bar na kratko sačuvao sebi posao.

U derbiju termina od 15.30 Lajpcig je kao gost savladao Hofenhajm 2:1. ‘Crveni bik’ je poveo u 53. minutu Verner je uposlio kolegu iz napada Poulsena, a ovaj je zatresao mrežu. Danac je u 73. minutu iskoristio asistenciju Kampla i povisio na 2:0. Počasni gol za Hofenhajm postigao je Kramarić iz penala u 93. minutu.

Dobra fudbalska predstava viđena je Volfzburgu gde su ‘vukovi’ dočekali’ Mehengladbah i na kraju je bilo 2:2. Gosti su poveli već u 7. minutu kada je Nojhaus uposlio Plea, a Francuz doneo radost svojim navijačima. Ipak, ona nije dugo trajala, igrao se 12. minut kada je Stefen izjednačio na 1:1. Menhengladbah je ponovo poveo u 48. minutu, a strelac je bio mlađi brat Edena Azara, Torgan. Bod Volfzburgu u 59. minutu doneo je Veghorst.

Štutgart je golovima Dorisa i Kastra pobedio Verder sa 2:1, a domaćina je častio naš reprezentativac Veljkovićkoji je već u 36. minutu zaradio dva žuta kartona.