1

‘ČUDO’ U PRIMERI: Leganes za samo dva minuta preokrenuo i pobedio Barselonu, Pike napravio kiks karijere (VIDEO)

Objavljeno: 26.09.18 u 21:50

I to iz dvojke u keca!

Leganes je na svom terenu sa 2:1 porazio aktuelnog šampiona Španije u 6. kolu Primere.

Rano su poveli Katalonci i činilo se da će ovo biti još jedna u nizu od lako dobijenih utakmica za Barselonu. Gosti su poveli već u 12. minutu i to prelepim pogotkom Kutinja. Loptu mu je dodao Lionel Mesi, Brazilac je nije dobro primio što se ispostavilo kao veoma dobro jer je iz voleja Kutinjo na prilično efektan način savladao Kueljara.

Silno motivisani nakon poluvremena su fudbaleri iz predgrađa Madrida ubrzo stigli do izjednačenja. Očajna reakcija odbrane Barselone nakon ne toliko opasnog centaršuta Džonatana Silve. Letela je dugo lopta, pala pred sam gol Ter Štegena gde je El Žar uspeo da je prosledi u mrežu.

Samo minut kasnije, Leganes postiže novi gol. Gostujući fudbaleri su odmah po polasku sa centra izgubili loptu, a veliku grešku napravio je Đerar Pike. Štoper reprezentacije Španije je uspeo da spreči kontru Leganesa, ali je, umesto da otkloni opasnost, loptu praktično dodao Rodrigez Arnaizu koji je uz dosta sreće, iz prve pogodio mrežu.

Kada je u pitanju utakmica u Bilbau koja se igrala u istom terminu, Viljareal je upisao ubedljivu pobedu od 3:0 protiv Atletika. Fornals je postigao gol u 65. minutu za 1:0, Mori je u 80. duplirao, da bi Ekambi postavio konačnih 3:0 devet minuta kasnije.