0

PRIMERA: Pike spasio ‘desetkovanu’ Barselonu

Objavljeno: 23.09.18 u 23:54

U poslednjem meču nedeljnog programa Primere Đirona je priredila pravo malo čudo na stadionu ‘Kamp Nou’ i igrala 2:2 sa Barselonom.

Katalonski derbi završen je bez pobednika. Đirona je na terenu imala pomoć ne baš raspoložene Barselone, ali i sudije Mancana.

Barselona je povela u 19. minutu, Vidal je vratio loptu na vrh šesnaesterca za Mesija, a Argentinac je nastavio seriju golova. Ipak, u 35. minutu sudija je isključio štopera Barselone Lenglea zbog oštrogstarta, ali se kasnije na usporenom snimku videlo da to i nije bilo toliko strašno. Đirona je do izjednačenja stigla u 45. minutu kada je Adaj asistirao do Stuanija, a ovaj iskoristio grešku odbrane Blaugrane i pogodio za 1:1.

Drugo poluvreme počelo je šokantno po Barselonu. Stuani je u 51. minutu preokrenuo na 2:1. Barselona je do boda stigla u 63. minutu kada je posle karambola u kaznenom prostoru Đirone Pike glavom pogodio mrežu za 2:2.