SUPERLIGA KINE: Kolo koje je izbrisalo jednog kandidata za titulu

Objavljeno: 22.09.18 u 15:55

U 23. rundi kineske Superlige dva prvoplasirana tima su slavili, a treći je izgubio meč, a sa njim najverovatnije i šampionske ambicije.

Već je nekoliko nedelja unazad poznato da tri tima pretenduju na prvo mesto u Superligi Kine, a od danas će ih ostati samo dva, jer je Peking Žuan sada osetno ispod Gvangžu Evergrandea i prvoplasiranog Šangaj SIPG-a.

Tim iz prestonice je u 23. kolu poražen od Guižu Žičenga i to sa 3:2 u vrlo lošoj utakmici koju su odigrali Sorijano i drugovi.

Bili su u zaostatku od 43. minuta i gola Nikice Jelavića, da bi prednost domaćina udvostručio Stiv u 58. minutu. Pet minuta kasnije Žang je smanjio zaostatak, ali je Fan u 78. minutu doneo nedostižnu prednost Guižuu, bez obzira na gol Bakambua u nadoknadi vremena za 3:2.

Za to vreme, Gvangžu Evergrande je kreirao najveći preokret ove sezone. To je učinio nakon zaostatka od 2:o već nakon osam minuta igre meča protiv Đangsu Suninga.

Šampion je uspeo da preokrene za 15 minuta, golovima Paulinja u 63. i Taliske u 73. i 78. minutu i ostane u trci za Šangaj SIPG-om, koji nije imao toliko problema da dođe do tri boda.

Lider na tabeli je slavio sa 3:1 protiv Čangčun Jataija, a već u 12. minutu Oskar je doneo prednost Šangaju. U 21. minutu je bilo 2:0 golom Caija, da bi do kraja poluvremena smanjio Rui Lu u trećem minutu nadoknade.

Ipak je trijumf i četiri boda više na čelu tabele zapečatio Lu u 57. minutu igre za konačnih 3:1 u korist najozbiljnijeg prendenta za novog šampiona.