0

LIGA EVROPE: Jović golčinom pokorio Marsej, Vilijan utišao Solun (VIDEO)

Objavljeno: 20.09.18 u 21:03

Odigrani su mečevi 1. kola Lige Evrope u grupama ‘G’, ‘H’, ‘I’, ‘J’. ‘K’ i ‘L’, a na terenu je bilo dosta srpkih fudbalera.

Srpski derbi odigran je na praznom Velodromu gde je Marsej dočekao Ajntraht iz Frankfurta. Pobedili su gosti sa 2:1, a junak Nemaca bio je naš mladi reprezentativac Luka Jović. Marsej je poveo golom Okamposa u 3. minutu. Toro je Nemcima doneo izjednačenje u 52. minutu, da bi u 89. minutu posle asistencije Falete, Jović loptu zakucao u mrežu za konačnih 2:1. Za Ajntraht 90. minuta je igrao Kostić, dok je Gaćinović zamenjen u 46. minutu. Nemanja Radonić je u igru ušao u 72. minutu, a Jović tri minuta kasnije. U ‘H’ grupi je Lacio sa 2:1 savladao Apolon, a Sergej Milinković-Savić igrao je 73. minuta.

Derbi je odigran u Solunu gde je Čelsi bio gost PAOK-a i slavio je sa 1:0. Gol u 7. minutu postigao je Vilijan. Aleksandar Prijović je na teren ušao tek u 69. minutu. U grupi ‘L’ Vidi naših braće Šćepović i trenera Nikolića je ugostio BATE i poražen je sa 2:0. Za domaćina igrao je samo Marko Šćepović, dok su kod gostiju u timu bili Filipović i Milunović.

Najubedljivija bila je Sevilja koja je sa 5:1 do nogu potukla Standard iz Liježa, a po dva gola za tim iz Andaluzije postigli su Ben Jeder i Banega. Viljarel je igrao samo 2:2 sa povratnikom na evropsku mapu Glazgovom iz Rendžersa.

Bešiktaš je sa 3:1 bio bolji od norveškog Sarpsborga, a kod drugog gola Roka asistent je bio Adem Ljajić.