0

SUPERLIGA KINE: Kakva drama u Gvangžuu, sudija i VAR u centru pažnje – dva poništena gola, svirani i nesvirani penali…

Objavljeno: 14.09.18 u 15:30

Imali smo dve itekako zanimljive utakmice na zatvaranju današnjeg programa 22. kola kineskog šampionata.

Gvangžu Evergrande je sa 1:0 savladao Peking Guan, dok je Šangaj SIPG rezultatom 5:2 porazio Tjanđin Tedu.

Iako je viđen samo jedan pogotak, veoma zanimljivo i uzbudljivo je bilo na Tijanhe stadionu, pogotovo kada je reč o drugom poluvremenu. Sudija Kim Dae Jong je najpre uz asistenciju VAR-a dosudio penal gostima, ali Renato Augusto sa bele tačke nije uspeo da se upiše u listu strelaca pošto ga je golman Čeng ‘pročitao’.

Sudija Dae Jong je i u nastavku bio u centru pažnje. Evergrandeu nije dosuđen čist jedanaesterac nakon odbranjenog penala, već je dosuđen faul u napadu. U 76. minutu preko Rikarda Gularta domaćin dolazi do prednosti, ali sudija ponovo gleda snimak iz VAR studija nakon čega donosi odluku da poništi gol, jer je ranije, još na polovini terena, napravljen faul nad Bakambuom.

Međutim, i špic Pekinga Sedrik Bakambu biva itekako oštećen. U finišu meča je pomenuti igrač bio najviši u skoku i doneo prednost gostima, ali je i taj gol bio poništen jer je navodno reprezentativac Konga napravio prekršaj.

Na kraju, Taliska u drugom minutu nadoknade na asistenciju Gularta pogađa za pobedu i tri boda Gvangžua.

U Tjanđinu je viđeno čak sedam golova. Povela je domaća Teda preko Džonatana već u 5. minutu, da bi Šangaj SIPG do poluvremena preokrenuo golovima Vua i Oskara. Do 76. minuta već je bilo 5:1 za Šangaj. Strelci su bili Hulk, Elkeson i Oskar drugi put danas, a poraz je za nijansu ublažio Li u 80. minutu meča.