0

Xherdan Shaqiri Srbija - Svajcarska, Serbia - Switzerland, Kaliningrad, Rusija 22.6.1018. Jun 22. 2018. (credit image & photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

LIGA NACIJA: Švajcarci razmontirali Islanđane, Finska do pobede golom nesuđenog pojačanja Zvezde (VIDEO)

Objavljeno: 08.09.18 u 19:54

Tri utakmice Lige nacija odigrane su od 18 časova, a najviše dešavanja viđeno je u Sent Galenu gde je Švajcarska deklasirala Island sa 6:0 (2:0).

Da su Švajcarci igrali ovako na Mondijalu, ko zna kako bi završili, ali igra iz duela protiv Islanda zaista može da raduje selektora Vladimira Petkovića.

Ima istine i da je Island odigrao katastrofalno u odbrani, što bi malo ko pretpostavio budući da su, setimo se, uspešno odolevali Argentincima. Danas su bili neprepoznatljivi.

Švajcarci su dali čak šest golova i imali šest različitih strelaca. U prvom poluvremenu to su učinili Zuber u 13. i 23. minutu, a goleadu su kasnije nastavili Šaćiri u 53, Seferović u 67, Ajeti u 71. i Mehmedi u 82. minutu utakmice, koji je postavio krajnjih 6:0.

Interesantno je bilo i u meču između Finske i Mađarske, a odlučio ga je napadač koji je ovog leta bio na meti Crvene zvezde, Temu Puki.

On je u 17. minutu zatresao mrežu naših severnih suseda i već tada postavio konačan rezultat.

U trećem meču od 18 sati, Belorusija je očekivano bila ubedljiva protiv San Marina i slavila sa 3:0.