0

LIGA NACIJA: Prosinečki srušio opasne Irce (VIDEO)

Objavljeno: 08.09.18 u 16:55

U prvom meču ‘B’ Lige nacija u grupi jedan Bosna i Hercegovina je kao gost savladala Severnu Irsku 2:1 (1:0).

Prvi zvanični meč na klupi ‘zmajeva’ i pobeda Roberta Prosinečkog. Bosna i Hercegovina je kao gost trijumfovala u Belfastu protiv Severne Irske 2:1. Domaćin je bio bolji rival, izveo je čak 19 kornera, ali su ‘zmajevi’ iskoristili sve greške Iraca i dva puta pogodili u metu.

Posle 30 minuta napada severnih Iraca, Džeko je imao sjajnu šansu, ali je Farel intervenisao. Sličan napad četa Roberta Prosinečkog je izvela šest minuta kasnije, ovog puta je Džeko asistirao, a Duljević pogodio za vođstvo 1:0.

U 64. minutu velika greška Iraca, Kahkart je želeo da vrati loptu do svog golmana, prekratko, što je iskoristio Sarić i pogodio za 2:0. Domaćin je tada krenuo na sve ili ništa, stvarao šanse preko Dalasa i Bojsa, ali bez promene rezultata. U 93. minutu Grig je pogodio i ublažio poraz Severne Irske na 2:1.