0

SUPERLIGA KINE: Goleada u Dalijanu, pobedio i Piksijev Gvangžu

Objavljeno: 01.09.18 u 15:40

Danas su odigrane tri utakmice 21. kola Superlige Kine, a pobede su upisali Dalijan i Gvangžu R&F.

Nerešeno je bilo na meču Hebei – Šangaj SIPG gde je rezultat bio 1:1.

Najviše golova viđeno je u Dalijanu gde je domaći tim slavio protiv Šandong Lunenga rezultatom 4:3. Na poluvremenu je Dalijan Jifang imao dva gola prednosti, strelci su bilo Gaitan i Žu u razmaku od samo tri minuta. Vu je u 57. smanjio na 2:1, da bi Janik Karasko sa penala doneo ponovo prednost od dva gola domaćinu.

Međutim, za samo osam minuta je Šandong uspeo da dođe do dva gola i izjednači, prvo preko Žang Čija, a onda i Gracijana Pelea za 3:3. Međutim, čovek odluke bio je Jin koji je domaćinu doneo sva tri boda.

Posle poraza u prošlom kolu, Gvangžu R&F našeg Dragana Stojkovića Piksija je danas upisao pobedu. Vođstvo je doneo Zahavi u 27. minutu, a konačnih 2:0 postavio još jedan stranac u timu, Renatinjo.