0

PLEJ-OF ZA LŠ: Tadić je junak Amsterdama, ‘Modri’ na korak od elite, teško veče za Marka Nikolića i Srbe u Videotonu (VIDEO)

Objavljeno: 22.08.18 u 23:10

Veče u plej-ofu za ulazak u Ligu šampiona, može se reći, bilo je polovično uspešno za srpske internacionalce.

Dušan Tadić može da bude prezadovoljan ishodom večerašnjeg prvog meča protiv Dinama iz Kijeva. Ne samo da je Ajaks slavio pobedu od 3:1, već je srpski as bio, najpre asistent, a onda i strelac u prvom poluvremenu, u kom su viđeni svi golovi.

U 2. minutu Tadić je asistirao van der Beku za vođstvo ‘kopljanika’, da bi brzo izjednačio Kedziora. Međutim, prvo je u 35. minutu Zajed doneo 2:1 domaćinu, da onda Dušan Tadić u 43. minutu duplirao vođstvo, i ispostavilo se, postavio konačnih 3:1.

Srpska kolonija u Videotonu nije uspela iskoristi domaći teren u prvom susretu protiv AEK-a i u Atini će juriti minus nakon večerašnjih 1:2.

Sve je prouzrokovao crveni karton Huštija već u 23. minutu, a nakon toga Grci su dali dva gola preko Klonaridisa u 34. i Bakasetasa u 49. minutu.

Zatim je upravo Bakasetas dobio crveni karton u 63. minutu, a četiri minuta kasnije Danko Lazović izveo je majstoriju koja ostavlja nadu timu Marka Nikolića da može do čuda i prolaska u Ligu šampiona.

U trećem meču večeri, u Bernu je Jang Bojs poveo već u drugom minutu golom Mbabua, dok je prednost Dinamu pred revanš u Zagrebu doneo Orsić u 40. minutu za konačnih 1:1.