0

PREMIJER LIGA: Tri gola za deset minuta i pobeda Totenhema (VIDEO)

Objavljeno: 11.08.18 u 15:35

U prvom meču subotnjeg programa u Premijer ligi Totenhem je kao gost savladao Njukasl 2:1 (2:1) i novu sezonu započeo pobedom.

Sve se odigralo za svega deset minuta u periodu od 8. do 18. minuta. Prva šansa i prvi gol već u 8. minutu. Korner za ‘pevce’ izveo je Eriksen, glavom je loptu na drugu stativu spustio Sančez, a Vertongen je poslao u mrežu, tačnije samo devet milimetara iza linije, to je procena video čelendža.

Kada su svi pomislili da će se tim iz Londona prošetati severom Engleske, Riči je u 11. minutu poslao sjajan centaršut, pogodio ‘u obrvu’ Hoselua, a Španac loptu sproveo u mrežu – 1:1.

Radost domaćih navijača na ‘Sent Džejms parku’ nije dugo trajala. Orije je centrirao sa desne strane, pronašao je Alija na drugoj stativi, a ovaj postigao treći gol glavom na ovom susretu za 2:1.

Tu kao da su se dva tima istrošila. Totenhem je zapretio u 38. minutu posle centaršuta Eriksena, ali je Sančez šutirao pored gola. Njukasl je izjednačenju najbliži bio u 47. minutu, ali je udarac Diamea završio na stativi. U 56. minutu pokušao je Dejvis sa druge strane, ali je Dubravka bio na mestu. Poslednju šansu na utakmici imale su ‘svrake’, ali je šut rezerviste Rondona završio pored gola.