0

SUPERLIGA KINE: Gudelj izvukao bod, Šangdong nije mogao do prvog mesta

Objavljeno: 12.05.18 u 15:55

Odigrana je većina mečeva 10. kola Superlige Kine, a pored remija jutros Šangaj SIPG je lider prvenstva.

Šansu da prestigne Hulka i drugare imao je tim Šangdonga, ali su ‘narandžasti’ na gostovanju u Tijanđenu odigrali samo 1:1 sa Kvanžanom. Domaćin je poveo u 68. minutu golom Pata, ali je Pele u dubokoj nadoknadi vremena 96. minutu izjednačio na 1:1. Šangdong sada deli prvo mesto sa Šangaj SIPG-om sa po 20 bodova, ali Hulk i drugari imaju bolju gol razliku.

Derbi kola odigran je u Guangžou gde je Evergrande dočekao Hebei. Apsolutni šampion Kine je u lošj formi jer je na poslednja četiri meča samo jednom trijumfovao. Danas je bilo 2:2. Domaćin je poveo u 18. minutu kada je Gao Lin asistirao do Gularta, a Brazilac bio precizan za 1:0. Ipak, do poluvremena Hebei je stigao do preokreta. Prva zvezda tima Laveci je u 24.minutu izjednačio na 1:1, da bi samo osam minuta kasnije Ernareš preokrenuo na 2:1. Bod Guangžuu je doneo Gulart golom u 62. minutu.

Do važne pobede stigao je Šangaj Šenhua. Plavi su sa 2:1 bili bolji od Čongking Lifana. Domaćina je u vođstvo doveo Guarin u 54. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije poravnao Ding Žie. Ipak, ni radovanje gostiju nije dugo trajalo, jer je pobedu Šenhui u 63. minutu doneo Gao Di na asistenciju Morena.