0

PRIMERA: Eh, da je Atletik Bilbao ovako igrao cele sezone…

Objavljeno: 09.04.18 u 22:54

U poslednjoj utakmici 31. runde španske Primere Atletik Bilbao je savladao Vilaljeal u gostima rezultatom 3:1 (1:0).

Viljareal se bori za Ligu Evrope, a Atletik Bilbao nema gotovo nikakav motiv osim odbrane časti do kraja Primere. Ali je na večerašnjem meču izgledalo kao da je obrnuto.

Gostujući tim je poveo već u četvrtom minutu i već tada rastužio navijače na bivšem ‘Madrigalu’. Strelac je bio Injigo Kordoba.

Osim revije žutih kartona u nastavku prvog poluvremena nismo videli više golova, ali već posle šest minuta igre u nastavku jesmo, i to novi u mreži domaćina.

Učinio je to asistent kod prvog gola, Injaki Vilijams, a nadu ‘žutoj podmornici’ vratio je Karlos Baka u 67. minutu.

Ostalo je samo na toj nadi, pošto Viljareal nije više ništa uradio do kraja meča, a ugasio ju je definitivno Iker Muniain, koji se golom u 87. minutu vratio posle višemesečne pauze zbog pokidanih ukrštenih ligamenata kolena.