0

DEJVIS KUP: Francuska preko Italije do novog polufinala

Objavljeno: 08.04.18 u 16:41

Branioci titule teniseri Francuske plasirali su se danas, treći put uzastopno, u polufinale Svetske grupe Dejvis kupa, pošto su u Đenovi poveli sa nedostižnih 3:1 protiv Italije.

Odlučujući poen Francuzima doneo je Luka Puj, pobedom protiv Fabija Fonjinija 2:6, 6:1, 7:6, 6:3.

Puj je pobedio posle tri sata u napetom meču, tokom kojeg je Fonjini u dva navrata udarao i lomio reket.

Selektor Francuske Janik Noa je u četvrtom setu protestovao kod glavnog sudije, kada je publika ometala Puja prilikom servisa.

Prvog dana takmičenja Puj je doneo poen Francuskoj pobedom protiv Andreasa Sepija u pet setova, a Fonjini je izjednačio pobedom protiv Žeremija Šardija u četiri seta.

Francuska je dobila dubl meč u subotu, pošto su Pjer Igo Erber i Nikola Mau pobedili Simonea Bolelija i Fabija Fonjinija posle tri seta.

Francuska će u polufinalu, od 14. do 16. septembra, igrati protiv boljeg iz duela Španije i Nemačke.