0

SUPERLIGA KINE: Laveci i Žervinjo kreirali trijumf Habeia nad Čančunom

Objavljeno: 07.04.18 u 16:40

Fudbaleri Habei Kina Fortune slavili su na domaćem terenu nad ekiom Čančun Jataia rezultatom 2:1, u utakmici 5. kola kineskog šampionata.

Na ovaj način domaćin je prekinuo mini seriju od dva uzastopna poraza i uhvatio priključak sa ekipama iz gornjeg dela tabele, dok Čančun ostao bez trijumfa i nakon pet utakmica i polako se profiliše u jedanog od najozbiljnijih kandidata za ispadanje iz lige.

Habei „bedem“ gostiju uspeo uspeo da probije u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu i to preko Hong Gija koji je iskoristio asistenciju Žervinja.

Krilni napadač iz Obale Slonovače ponovo se našao u centru pažnje i u 58. minutu, kada je ponovo asistritao za pogodak, ovoga puta Ezekielu Laveciju za dupliranje prednosti domaćeg tima.

Ovo je ispostaviće se bila nedostižna prednost za Čangčun, koji je do kraja uspeo samo ublaži poraz i to preko Ženju Dua u 88. minutu susreta.