0

SERIJA A: Golovi širom Italije, Sampdorija i Fiorentina blizu ‘evropskih pozicija’

Objavljeno: 03.04.18 u 21:15

Pobedama na gostovanjima Sampdorija i Fiorentina su prišli na svega tri boda šestoplasiranom Milanu koji ima meč manje.

Samdorija je sa 2:1 savladala Atalantu, dok je Fiorentina postigla isto golova protiv Udinezea, ali nije primila nijedan.

Vertu je doneo vođstvo timu iz Firence u 29. minutu utakmice nakon što je sudija Banti pokazao na belu tačku posle prekršaja Halfredsona u svom kaznenom prostoru. Do kraja poluvremena i početkom drugog je domaći sastav pokušavao da dođe do izjednačenja, ali je pitanje pobednika bilo rešeno kada je Kijeza odlično uposlio Simeonea za konačnih 2:0.

U finišu prvog dela utakmice je preko Kaprarija Sampdorija stigla do vođstva u Bergamu. Međutim Toloi je izjednačio u 67. minutu utakmice, ali Atalanta nije uspela da izbegne poraz pošto je Zapata u 84. minutu doneo tri boda gostima.

I Đenova je slavila danas golovima Lapadule i Medeirosa, dok je sa Kaljari gol postigao Barela sa bele tačke u 62. minutu kada je njegov tim gubio sa 1:0.