0

PREMIJER LIGA: Salah doneo veliki preokret Liverpulu, preti li da zaseni Suareza kod navijača

Objavljeno: 31.03.18 u 16:19

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima Kristal Palas sa 2:1 u prvoj današnjoj utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Utakmica na Slehurst Parku donela je mnogo uzbudjenja, a na kraju i trijumf Liverpula posle preokreta u drugom poluvremenu.

Ekipa Roja Hodžsona bolje je počela meč, povela je u 13. minutu, a strelac je bio srpski reprezentativac Luka Milivojević iz jedanaesterca koji je minut ranije skrivio golman Loris Karijus.

Liverpul je posle primljenog gola preuzeo inicijativu, sve više je pritiskao Kristal Palas, ali do drugog poluvremena nije uspeo da dodje do gola.

Ekipa Jirgena Klopa izjednačila je u 49. minutu pogotkom Sadija Manea na asistenciju Džejmsa Milnera, da bi trijumf Liverpulu, posle proigravanja Endrjua Robertsona doneo Mohamed Salah svojim 29. golom ove sezone u Premijer ligi.

Liverpul je posle današnje pobede drugi sa 66 bodova, jednim više od Mančester junajteda kojim ima dve utakmice manje, dok je Kristal Palas 16. sa 30.