0

PREMIJER LIGA: Lester slavio u neverovatnoj završnici sa igračem manje, Lukaku i Sančez pobedili Svonsi – dva gola Arnautovića

Objavljeno: 31.03.18 u 18:55

Nakon današnjeg preokreta Liverpula, odigrano je još šest utakmica 32. kola Premijer lige.

Najubedljiviji bio je Vest Hem koji je sa 3:0 savladao Sautempton, dok su Lester i Mančester Junajted upisali pobede od po 2:0.

Tim iz Londona je na Olimpijskom stadionu sva tri gola postigao tokom prvog poluvremena. Strelac vodećeg pogotka bio je Mario koji se odlično snašao nakon proigravanja Kujatea u 13. minutu utakmice. Potom je zablistao Marko Arnautović.

Četiri minuta posle prvog kola, Austrijanac srpske krvi je nakon odličnog centaršuta gađao, ali je golman Svetaca uspeo da odbrani. Međutim lopta se odbila pravo u noke Arnautoviću koji je potom bio dosta sigurniji i savladao Mekartija. Konačan ishod postavljen je u četvrtom minutu nadoknade kada je Masuaku uputio veoma dobar centaršut, a Marko Arnautović bio na pravom mestu da se po drugi put upiše u strelce danas.

Mančester Junajted je golovima Lukakua i Sančeza porazio Svonsi sa 2:0 u meču u kojem je svih 90 minuta na terenu proveo Nemanja Matić. Istim rezultatom je i Lester savladao Brajton na gostovanju, uprkos tome što su Lisice meč završile sa desetoricom nakon što je drugi žuti karton u 87. minutu zaradio Ndidi.

Zaista neverovatna završnica tog meča. Mari je pri rezultatu 0:0 promašio penal, a kazna je usledila u 83. minutu kada je Brajton primio gol. Strelac je bio Ibora, a samo četiri minuta kasnije crveni karton dobio je Ndidi. Međutim, u šestom minutu zaustavnog vremna Džejmi Vardi je postavio konačnih 2:0 svojim 15. golom ove sezone.