0

SERIJA A: Majstorska asistencija Ljajića protv Fiorentine ali VAR ukrao šou u Torinu, pobede Milana i Rome (VIDEO)

Objavljeno: 18.03.18 u 17:10

Fudbaleri Fiorentine slavili su na gostovanju ekipi Torina rezultatom 2:1, u utakmici 29. kola italijanskog šampionata.

Utakmicu na torinskom „Olimpiku“ obeležio je pravi VAR šou, pošto su gostujući fudbaleri u dva navrata zahvaljujući video tehnologiji dobijali jedanaesterce iz kojih su imali polovičan učinak.

Ipak i pored toga „Viola“ je upisala i drugu pobedu nakon velike tragedije koja ih je zadesila i smrti kapitena Davidea Astorija.

Pvo uzbuđenje, ali i prava konfuzija na terenu viđena je u šestom minutu utakmice kada je glavni sudija susreta nakon duela Moretija i Simeonea i konsultacije VAR tehnologije najpre pokazao da nema jedanaesterca, a nekoliko minuta kasnije promenio je svoju odluku i dosudio najtrožu kaznu i to zbog igranja rukom De Silvestrija u istoj akciji.

Ipak promene razultata nakon ovog jedanaesterca nije bilo, pošto je Salvatore Sirigu odbranio udarac Žordana Veretua i do kraja poluvremena nije bilo pogodaka.

U nastavku je Veretu ipak pokazao da ga ovaj promašaj nije dekoncentrisao i u 59. minutu je doneo prednost Fiorentini, koju je njegov tim održavao sve do samog finiša.

Tada je uspavane „bikove“ probudio ulazak Adema Ljajića koji je u 86. minutu, svega deset minuta nakon ulaska u igru, sjajno asistirao Andrei Belotiju za izjednačujući pogodak.

U tim momentima se činilo da će ekipe ipak podeliti bodove u ovom susretu, ali u poslednjim momentima utakmice ponovo je u prvi plan izbila video tehnologija koja je sudiji ukazala na novi jedanaesterac, koji je u 94. minutu u gol i pobedu gostiju pretvorio Siril Tero.