0

BUNDESLIGA: Razjareni ‘bikovi’ prekinuli Bajernov impresivan niz nepobedivosti! (VIDEO)

Objavljeno: 18.03.18 u 20:19

Fudbaleri Lajciga savladali su na svom stadionu minhenski Bajern rezultatom 2:1, u meču 27. kola nemačkog šampionata.

Na ovaj način ekipa Red Bula je prekinula impresivan niz Bavaraca bez poraza, koji je trajao od 25. novembra kada je Borusija iz Mehengladbaha takođe kao domaćin slavila sa 2:1.

Ekipa Jupa Hajnkesa je od tada nanizala čak 18 utakmica u svim takmičenjima bez poraza, a za to vreme jedino je Herta uspela da otkine bod šampionu Nemačke.

Ipak sve ima svoj kraj, pa tako i ovaj niz Bajerna koji je najzad prekinut večeras u Lajpcigu i to nakon preokrata.

Kada su gosti u 37. minutu došli do vođstva preko Sandra Vagnera, svi su pomislili da će minhenski tim udariti još jednu recku na pobedničkom zidu, ali ne i domaćin koji je pogocima u finišu prvogi početku drugog poluvremena napravio veliki iznenađenje.

Najpre je u 37. minutu Nabi Keita doneo poravnanje svom timu pred odlazak na odmor, a nakon 11 minuta igre u nastavku isti igrač je asistirao Timu Verneru za potpuni preokret.

Iako se očekivalo da će do kraja gigant iz Bavarske ubaciti u višu brzinu i samleti „bikove“ to se ipak nije dogodilo i domaćin je tako uspeo da održi korak u borbi za Ligu šampiona, gde sada zaostaje dva boda za četvrtoplasiranim Ajtrahtom.

NEMAČKA 1 – 27. KOLO:

Frajburg – Štutgart 1:2 (0:1)