0

SUPERKLASIKO: Riveru trofej, Boki žal za propuštenim prilikama

Objavljeno: 15.03.18 u 10:59

Po 246. put su dva najveća argentinska kluba ukrstila koplja.

Ovoga puta u finalu Superkupa Argentine gde je River Plata pobedila sa 2:0 Boku Juniors.

Na stadionu Malvinjas Argentinas u Mendozi je ponovo bila sjajna atmosfera, navijači oba kluba su u velikoj meri doprineli tome. Međutim, razloga za sreću su posle utakmice više imale pristalice Rivera.

Posle početne inicijative Boke, River je imao nekoliko opasnih napada. A najbolju priliku za vođstvo dobio je u 17. minutu kada je sviran jedanaesterac. Martinez je bio precizan sa kreča te je River stigao do prednosti.

U nastavku dosta posla za golmane na obe strane, ali je ponovo Rosi morao da vadi loptu iz svoje mreže. Igrao se 70. minut kada je strelac kod prvog gola, Martinez, sada bio asistent i sjajno uposlio Skoka za 2:0, što je bio i konačan ishod.