0

LIGA EVROPE: Viktorija šokirala sve, ali ipak rika lisabonskih lavova odjekuje Plzenom! (VIDEO)

Objavljeno: 15.03.18 u 21:38

Malo je falilo da Viktorija u Plzenu napravi veliko iznenađenje, ali će u četvrtfinalu Lige Evrope ipak igrati Sporting iz Lisabona.

Posle 2:0 za Sporting u Lisabonu, gotovo svi su unapred prežalili Viktoriju, koja je ipak u Plzenu pokazala da nije ‘ispod prosečan evropski tim’, kako si ga mnogi etiketirali nakon dvomeča sa Partizanom.

Već u šestom minutu Bakos je nagovestio da bi moglo da dođe do velikog iznenađenja, a kada je isti igrač u 64. minutu doneo Česima 2:0 i poravnanje u ukupnom rezultatu, svi na stadionu su odjednom verovali u prolaz u četvrtfinale.

Ali, pitao se i Sporting, koji je u nadoknadi vremena dobio poklon iz vedra neba – penal koji bi mogao sve da reši, ali je Bas Dost promašio ogromnu priliku i ušlo se u produžetke.

Očekivala se možda i kazna za Portugalce, ali do toga nije došlo, već je Batalja u drugom minutu prvog produžetka doneo Sportingu preko potreban gol u gostima, koji se u ovom slučaju važio kao dva, što Viktorija nije uspela da dostigne.