0

USPEH NA STARTU: Srbin u nadoknadi doneo pobedu Grofu Božoviću

Objavljeno: 04.03.18 u 19:33

Arsenal u Tuli upisao tri boda pogotkom Gorana Čaušića u 92. minutu u prvom kolu prolećnog dela sezone šampionata Rusije.

Pobeda na premijeri nastavka šampionata Rusije za Arsenal.

U Tuli ekipa Miodraga Grofa Božovića savladala je Ahmet iz Groznog (1:0), a gol odluke postigao je Goran Caušić. Srpski internacionalac je doneo tri boda domaćinu u 92. minutu za ogromnu radost navijača i penjanje na poziciju šest, na kojoj se sa istim brojem bodova i gol razlikom nalazi Ufa.

Bivši šef struke Crvene zvezde nastavio je da uspešno predvodi ekipu koja je jesenas rušila velikane. Na sličan način Čaušić je doneo trijumf nac CSKA iz Moskve. Večerašnji rival je pobeđen u prvom delu sezone, tako da u slučaju istog broja bodova Arsenal ima prednost.

Do kraja takmičenja preostalo je samo devet utakmica, tako da je ovaj uspeh zlata vredan zbog primarnog cilja, da se bude iznad crte za baraž,

Potrebno je samo još malo, ali Božović i Čaušić umeju da rešavaju ruske rebuse.