0

SUPERLIGA KINE: Tardeli sa dva gola za tri minuta slomio Peking Žuan

Objavljeno: 04.03.18 u 14:30

U poslednjoj utakmici prvog kola Superlige Kine Šandong Luneng je na svom terenu sa 2:0 (2:0) savladao Peking Žuan.

Dijego Tardeli prošle sezone bio je nerešiva enigma za mnoge golmane u Superligi Kine, a danas je u prvom kolu ponovo istakao kandidaturu za sam vrh liste strelaca, a možda čak i titulu najboljeg golgetera.

Jer, za samo tri minuta već u prvom poluvremenu je rešio sve dileme oko pitanja pobednika protiv tima iz prestonice. Najpre u 29, a onda i u 31. minutu iskusni napadač je dva puta zatresao mrežu rivala.

Posao Peking Žuanu je dodatno bio otežan kada je Đin dobio drugi žuti karton u 45. minutu, pa je već tada bilo jasno da je ubijena svaka nada gostiju da mogu do makar i boda iz ovog susreta.

Do kraja je trijumf Šandonga samo potvrdio Vu u 85. minutu na aasistenciju Gracijana Pelea za konačnih 3:0.