0

PREMIJER LIGA: Svonsi pregazio ‘čekićare’, Totenhem rutinski sa Hadersfildom

Objavljeno: 03.03.18 u 18:10

Fudbaleri Svonsija ostvarili su izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak, pošto su na svom stadionu prosto razbili ekipu Vest Hema sa 4:1, u meču 29. kola engleskog šampionata.

Polularni „labudovi“ su na ovom susretu prosto dominirali protiv gostiju iz Londona i već do poluvremna odradili veliki posao, pošto su na veliki odmor otišli sa vođstvom od 2:0.

Počelo je pogotkom Sung -Jung Kija u osmom minutu, a Koreanac je u 32. minutu bio asistent kod pogotka Majka Van der Horna, pa je najviše njegovom zaslugom Svonsi na poluvreme otišao sa lepom prednošću.

U drugom delu utakmice fudbaleri velškog tima su se još u dva navrata tresli mrežu rivala, najpre preko Endija Kinga u trećem minutu nastavka, da bi u 63. minutu Džordan Aju iz penala doneo Svonsiju ogromnih 4:0.

Sve što su „čekićari“ do kraja uspeli da urade jeste da koliko toliko ublaže poraz, pogotkom Antonia u 79. minutu.

Važan trijumf u borbi za Ligu šampiona ostvario je i Totenhem, koji je na svom terenu bio bolji od Hadersfilda sa 2:0.

Ekipa Maurisija Poćetina je opravdala ulogu favorita u ovom susretu i rutinski upisala nova tri boda, a dvostruki stelac za „pevce“ bio je Hung-Min Som, u 27. i 54. minutu.