0

PREMIJER LIGA: Salah nastavio seriju, Liverpul rutinski protiv Njukasla

Objavljeno: 03.03.18 u 20:24

Fudbaleri Liverpula zatvorili su dan u Premijer ligi pobedom nad Njukaslom rezultatom 2:0 (1:0).

‘Crveni’ su nastavili impresivnu seriju u 2018. godini i protiv Njukasla, koji je na ‘Enfild’ došao da brani ‘nulu’, ali je i Benitezov tim osetio udar levice Mohameda Salaha.

Cela liga se trese od Egipćanina, a u 40. minutu i ‘svrake’ su osetile zbog čega. Sjajnu akciju i pas igru domaći su krunisali golom Salaha, koji je ostao potpuno sam, kao na treningu. I naravno to kaznio za vođstvo od 1:0.

Pripretio je Njukasl u završnici prvog poluvremena, ali se golman Liverpula Karijus istakao fantastičnom paradom, a već po početku drugog dela sve dileme su otklonjene.

Strelac drugog gola za konačnih 2:0 bio je Sadio Mane i ovim trijumfom Liverpul je stigao do druge pozicije, makar na dva dana do ponedeljka, kada će Mančester junajted igrati svoj meč 29. kola Premijer lige na gostovanju Kristal Palasu.