0

BUNDESLIGA: Nastavlja se ‘bauljanje’ Milionera, Augzburg otkinuo bodove

Objavljeno: 26.02.18 u 22:38

Nakon ranog vođstva, Borusija nije uspela da osvoji tri boda na Signal Iduna Parku.

Dortmund je u 24. kolu Bundeslige remizirao sa Augzburgom 1:1.

U 16. minutu je preko Marka Rojsa domaći tim stigao do vođstva. U opasan kontra napad su trčali Milioneri, Širle je ubacio nezgodnu loptu po zemlji kako bi neko od saigrača natrčao na peterac i prosledio je u gol. Na pravom se mestu našao defanzivac gostiju, ali je nakon odbijanja lopta došla pravo do Rojsa koji je iz veoma dobre pozicije bio siguran.

Takođe posle odbitka je i gostujući tim došao do gola. Igrao se 73. minut, a udarac glavom je nakon kornera uputio Danso. Njegov pokušaj je išao pravo u golmana Burkija koji je odbio loptu ponovo do Dansa, a štoper Augzburga je onda bio dosta precizniji za konačnih 1:1.