0

LIGA EVROPE: Atalanta u fnišu nesrećno ispustila Dortmund, Ostersund slavio u Londonu (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.18 u 22:55

Fudbaleri Atalante nisu uspeli da u Ređo Emiliji naprave podvig pošto su u samom finišu utakmice ispustili vođstvo protiv Borusije i remizirali rezultatom 1:1.

Uprkos tome što je ekipa iz Bergama bila bolji tim na ovom meču, „milioneri“ su u samom finišu uspeli da dođu do gola koji im je obezbedio prolaz u osminu finala Lige Evrope, a tragičar u redovma domaćina bio je golman Etrit Beriša.

Albanski čuvar mreže je u 83. minutu loše intervenisao i praktično namestio gol Marselu Šmelceru, koji je doneo Dormudu prolaz ukupnim rezultatom 4:3.

Atalanta nakon ove utakmice ima za čime da žali, jer su pored gola koji je već u 11. minutu postigao Rafael Toloi imali još nekoliko odličnih šansi, a propusti su im se na kraju obili o glavu.

Svakako najveću šansu da reši pitanje pobednika na utakmici imao je Papu Gomez u 77. minutu, kada je izašao jedan na jedan sa golmanom Borusije Birkijem, ali je iskusnom Argentincu ipak nedostajalo više koncentracije u završnici.

Njegov promašaj je nedugo zatim kažnjen, kada je Šmelcer u 83. iskoristio kiks Beriše nakon šuta Rojsa i odveo Dortmund u narednu fazu.

Veliko iznenađenje na „Emirejtsu“ napravila je ekipa Ostersunda, koja je savladala Arsenal rezultatom 2:1.

Iako na kraju dalje ipak idu „tobdžije“ koje su maltene sve rešili još u prvom meču koji su dobili rezultatom 3:0, svakako ova pobeda predstavlja vleiki podvig za Norvežane.

Utakmica u Londonu počela je vrlo šokantno po domaćina, koji je nakon 23. minuta igre imao zaostatak od 2:0. Gosti su pobeli u 21. minutu austogolom Čembersa, a dva minuta kasnije engleske navijače je pomalo zabrinuo Ken Sema, dupliravši prednost svog tima.

Ipak situaciju je početkom prvog poluvremena razrešio Sead Kolašinac, koji je nakon asistencije Beljerina u 47. minutu smanji rezultat i omogućio svom timu mirniju završnicu. Na kraju se ispostavilo da je ujedno i postavio konačan ishod susreta.