0

PRIMERA: Saša Lukić skrivio penal i pogurao Sosijedad ka pobedi

Objavljeno: 18.02.18 u 14:12

Fudbaleri Real Sosijedada ubedljivo su savladali ekipu Levantea na otvaranju nedeljnog programa u španskoj Primeri.

Levante ni 12. put uzastopno nije stigao do pobede, a ovog puta ni do boda, pošto je Real Sosijedad na ‘Anoeti’ bio ubedljiv i sa 3:0 savladao tim našeg Saše Lukića.

Upravo je Lukić bio indirektni protagonista vođstva plavo-belih jer je u devetom minutu skrivio penal posle kornera sa desne strane, iako se činilo da je sudija prestrogo pokazao na ‘belu tačku’.

Odgovornost je preuzeo Ćabi Prijeto i postigao gol, ali se tom prilikom i povredio, pa je već koji minut posle toga napustio teren.

Baskijci su nastavili da napadaju i do kraja poluvremena su duplirali svoje vođstvo golom Huanmija, kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu nakon idealnog centaršuta Kanalesa sa desne strane. Igrao se 38. minut

Već posle 10 minuta igre u nastavku i Kanales se upisao na semafor, jer je posle lepog solo prodora zatresao mrežu i postavio konačnih 3:0.