0

PRIMERA: ‘Podmornica’ potopljena na Madrigalu, Alaves nosem i ustima iznad vode

Objavljeno: 10.02.18 u 15:05

U jutarnjem terminu španske Primere Alaves je kao gost savldao Viljareal 2:1 (1:0) i raspršio mu san da možda može da se kroz ligu domogne Lige šampiona.

Očekivalo se da ‘žuta podmornica’ lansira torpedo i pošalje na dono ekipu Alavesa. Ipak, gosti su se odbro postavili, slavili sa 2:1, te su sada ‘nosem i ustima’ iznad vode i plivaju ka sigurnoj luci, mada i dalje su daleko od obale spasa.

Bio je ovo meč u kome je Viljareal napadao, ali jalovo bez prave prilike. Gosti su prvu šansu iskoristili, igrao se 40. minut kada je Eli pogodio za 1:0.

‘Žuta podmornica’ je u drugom poluvremenu krenula na sve ili ništa. Potpuna ofanziva obila im se o glavu u 71. minutu kada je Ibai sjajnim golom povisio na 2:0. Šest minuta kasnije Viljareal je uspeo samo da ublaži poraz preko Bake za konačnih 1:2.

Viljareal ostaje peti na tabeli sa dva boda manje od Reala na četvrtom mestu, ali i dve utakmice više. Valensija na trećem mestu mu beži tri boda i utakmica manje. Sa druge strane je Alaves pobegao iz opasne zone i sada je 16.