0

PRIMERA: Stuani srušio Bilbao, Katalonci nastavljaju poteru za Evropom

Objavljeno: 04.02.18 u 21:03

Fudbaleri Đirone svabili su na svom terenu nad Atletik Bilbaom rezultatom 2:0, u utakmici 22. kola španskog šampionata.

Katalonci su na ovaj način održali priključak za Seviljom, koja drži tu šestu poziciju koja donosi plasman u Ligu Evrope, a junak utakmice bio je dvostruki strelac Kristijan Stuani.

Donaćin je od samog početka utakmice krenuo ofanzivno i stigao do prednosti već u sedmom minutu igre i to pogotkom pomenutog Stuanija iz jedanaesterca.

Ovo je bio i rezultat prvog dela utakmice, a u nastavku je urugvajski napadač svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu gostiju iz Baskije, iskoristivši u 65. minutu dobro proigravanja Portua za dupliranje prednosti.

Do kraja utakmice Đirona je uspešno iskontrolisala utakmicu do kraja i upisala osmu pobedu u šampionatu.