0

SERIJA A: Atalanta sa tri gola protutnjala kroz Sasuolo

Objavljeno: 27.01.18 u 20:17

Fudbaleri Atalante savladali su Sasuolo rezultatom 3:0 u prvom meču 22. kola Serije A.

Atalanta je preko Kornelijusa u šestom minutu meča mogla do vođstva, ali je šut otišao pored desne stative. Ipak, na isteku pola sata igre nije bilo spasa, pošto je Josip Iličić sjajno centrirao, a Masijelo glavom sa peterca zatresao mrežu domaćeg sastava.

Politano je u drugom minutu drugog poluvremena mogao da poravna, ali nije bio precizan, tačnije pogodio je stativu. U 64. minutu Kristante je pogodio za 2:0, ali je gol poništen zbog faula u napadu. Matri je potom propusito još jednu šansu za izjednačenje, da bi Kristanteu pošlo za nogom da slomi nade Sasuola i donese velikih 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Freuler tri minuta kasnije.

U 90. minutu Goldaniga je dobio drugi žuti karton, pa je Sasuolo sa igračem manje dočekao kraj.

Ovim trijumfom Atalanta je prišla na bod zaostatka za šestoplasiranom Sampdorijom koja ima 34, dok je Sasuolo 14. sa 22.