0

SERIJA A: Bledoj Romi ne pomaže ni igrač više, Atalanta odnela bodove sa ’Olimpika’ (VIDEO)

Objavljeno: 06.01.18 u 19:57

Fudbaleri Rome ponovo su negativno iznenadili svoje navijače, pošto su na svom stadionu poraženi od ekipe Atalante rezultatom 2:1, u meču 20. kola italijanskog šampionata.

Ekipa Euzebija Di Frančeska pružila je još jednu bledu partiju i doživela i treći poraz u poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima, iako su čitavo drugo poluvreme igrali igrača više.

Tim iz Bergama je furiozno ušao u ovu utakmicu i već do 20. minuta stekao prednost od 2:0. Najpre je Andreas Kornelius doneo vođstvo gostima u 14. minutu, nakon asistencije Josipa Iličića, da bi svega pet minuta kasnije prednost duplirao Marten de Ron, ostavivši tako „Olimpiko“ u šoku, nakon sjajne asistencije Alehandra Gomesa.

Tračak nade Romi došao je u samom finišu prvog poluvremena, pošto je strelac drugog pogotka za Atalantu, De Ron zaradio drugi žuti kartom i „vučica“ je u nastavak ušla sa brojčanom nadmoći na terenu.

Tu prednost Roma je iskoristila već na startu drugog dela, pošto je Edin Džeko nakon asistencije El Šaravija prepolovio prednost gostiju, a zatim je usledio period pristiska Rimljana na gol protivnika.

Delovalo je da je samo pitanje vremena kada će Roma doći do izjednačenja, ali su fudbaleri Atalante mirnom i disciplinovanom igrom u odbrani uspešno odolevala i čuvala svoje vođstvo.

Vremenom je pritisak domaćina popustio, Atalanta je uspela da malo uspori tempo igre, a najveću šansu za izjednačenje propustio je Stefan el Šaravi, koji je u 85. minutu sa nekih desetak metara u dva navrata šutirao ali dobro da je blokirao Masielo.

Do kraja je domaćin imao inicijativu, međutim taj posed lopte nisu uspeli da pretoče u ništa konkretnije, pa su iz poslednje tri utakmice u prvenstvu ostali na samo jednom bodu.