0

PREMIJER LIGA: Sudija ‘poklonio’ bod Vest Bromu, Arsenal tuguje

Objavljeno: 31.12.17 u 19:30

U poslednjem meču 21. kola Premijer lige Vest Brom i Arsenal odigrali su 1:1 (0:0), čime je spuštena zavesa na 2017. godinu.

Bio je ovo veoma važan meč za četu Arsena Vengera u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona, ali su ‘tobdžije’ ostale bez celog plena zahvaljujući sudiji Majku Dinu. Ali, idemo redom…

U 16. minutu prvu šansu su imali gosti, ali je šut Ivobija završio na prečki. I drugu šansu je imao isti igrač, ovoga puta Foster je intervenisao. Arsenal je sa napadima nastavio i u drugom poluvremenu, ali Lakazet i Sančez nisu mogli do gola.

Ipak, ‘tobdžije’ su povele u 83. minutu. Sančez je pogodio iz slobodnog udarca u 83. minutu. Samo šest minuta kasnije izjednačenje. Čembers je nenamerno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ruka mu je bila uz telo, ali je Din odlučio da svira penal. Siguran ‘egzekutor’ bio je Rodrigez 1:1.