0

PREMIJER LIGA: Goleada u gradskom derbiju, tri boda Arsenalu

Objavljeno: 28.12.17 u 23:01

Tobdžije su danas na Selhurst parku porazile Kristal Palas sa 3:2.

Neivesnost u meč je uneo Tompkins golom u 90. minutu ali nije bilo vremena za još jedan pogodak.

Za razliku od drugog koji je bio pun dešavanja, u prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol a strelac je bio Škodran Mustafi. Posle ‘karambola’ u kaznenom prostoru Palasa, domaći su uspeli da otklone opasnost, ali to je trajalo samo nekoliko momenata pošto je Arsenal ponovo navalio. Lopta je opet kružila po šesnaestercu Kristal Palasa, da bi došla do Mustafija koji se nalazio na levoj strani i poslao je u mrežu.

Uzbudljivo drugo poluvreme najavili su domaći igrači kojima je samo par minuta trebalo za izjednačenje. Zaha je prošao po levoj strani i uz driblinge stigao do dobre pozicije da pošalje loptu ka saigračima u centralnom delu šesnaesterca Arsenala. To i nije učinio na najbolji način, ali se Taunsend odlično snašao i sa penala pogodio za 1:1.

U 62. minutu Arsenal ponovo dolazi do vođstva. Nije toliko bila opasna situacija pred golom Palasa, ali su Sančez i Lakazet pokazali koliko su oni opasni igrači. Lakazet je dodao loptu Aleksisu koji je bio nekoliko metara iza njega, da bi Čileanac iz prve gađao i savladao Henesija iz teške pozicije. Samo četiri minuta kasnije Aleksis Sančez postiže još jedan gol. Vilšir sa dela terena koji brani Arsenal pronalazi Sančeza koji je sjajno istrčao i izašao sam pred golmana Kristal Palasa. Odlična realizacija za vođstvo gostiju od dva gola.

Utešni pogodak za domaće dao je Tompkins u 89. minutu, a asistenciju je upisao strelac prvog gola za Palas, Andros Taunsend.