0

PRIMERA: Minimalac ‘žute podmornice’ na ‘Mestalji’, Valensija polako posustaje

Objavljeno: 23.12.17 u 18:52

Fudbaleri Viljareala slavili su na gostovanju ekipi Valensije rezultaom 1:0, u utakmici 17. kola španskog šampionata.

Jedini pogodak na meču delo je Kolumbijca Karlosa Bake, koji je u 24. minutu iskoristio asistenciju Forlansa i tako postavio, ispostaviće se, konačan rezultat susreta.

Iako su gosti na kraju došli do druge uzastopne pobede, mora se reći da je Valensija večeras u najvećem delu utakmice diktirala tempo igre, bila konkretnija, ali na kraju nije uspela da materijalizuju tu terensku prevlast.

Takođe „slepi miševi“ su dvadesetak minuta utakmice igrali sa igračem manje na terenu, pošto je u 60. minutu isključen Simone Zaza i tada je bilo jasno da će vrlo teško izbeći i treći poraz u poslednje četiri utakmice.

Viljareal je takođe u samom finišu ostao sa desetoricom na terenu, kada je u 83. minutu isključen Manu Trigeros, ali su do kraja ipak sačuvali vođstvo i upisali osmi trijumf u sezoni.