0

PREMIJER LIGA: Stouk završio pod Mojesovim „čekićem“

Objavljeno: 16.12.17 u 18:53

Fudbaleri Vest Hema ostvarili su važnu pobedu na gostovanju ekipi Stouka, rezultatom 3:0, u utakmici 18. kola engleskog šampionata.

Dolazak Dejvida Mojesa na mesto trenera probudio je „Čekićare“, koji su su u poslednje tri utakmice došli do sedam bodova i tako izašli iz opasne zone.

Nakon pobede nad Čelsijem (1:0) i remija bez golova sa Arsenalom, Vest Hem nije imao prevelikih problema na tradicionalno nezgodnom gostovanju na „Britaniji“.

Gosti su do vođstva došli na vreme, u 19. minutu utakmice i to preko Marka Nobla koji je bio siguran realizator najstrože kazne. Nobl je petnaestak minuta nakon ovog pogotka morao da izađe iz igre, zbog povrede, a na terenu ga je zamenio Rajs.

Londonski tim je minimalno vođstvo na svom kontu imao sve do samog finiša utakmice, kada su sa još dva pogotka potvrdili pobedu i dobru formu.

Najpre je Marko Arnautović u 75. minutu duplirao prednost „Čekićara“ na asistenciju Lancinija, da bi u 86. minutu Diafra Sako postavio konačnih 3:0.

Lester – Palas 0:3 (0:2)