0

BUNDESLIGA: Veliki bod za Keln pred put u Beograd

Objavljeno: 02.12.17 u 20:33

U 14. kolu Bundeslige Šalke i Keln su remizirali 2:2 (1:0), čime ‘jarčevi’ velikim bodom dolaze u Beograd.

Malo je onih koji su verovali da Keln može u Gelzenkirhenu do boda. Ipak, ‘čudo’ se dogodilo, te će ‘jarčevi’ za Beograd na megdan Zvezdi u Ligi Evrope pozitivnog raspoloženja.

Šalke je poveo golom Burgštalera na asistenciju Kaligurija u 36. minutu. Keln je do prvog izjednačenja stigao u 50. minutu, strelac je bio Girasi. Šalke je sve snage bacio na napad, a u 72. minutu Harit je pogodio za 2:1. Ipak, slavlje domaće publike trajalo je jako kratko, svega pet minuta, pošto je Girasi iz penala izjednačio na 2:2.

Keln je do kraja meča ostao bez isključenog Osaka, ali promene rezultata nije bilo. Šalke ovim bodom je propustio šansu da se domogne pozicije ‘dva’, dok ‘jarčevi’ i dalje drže fenjer sa svega tri osvojena boda. Ipak, nema sumnje da će im ovaj bod značiti pred gostovanje Zvezdi u odlučujućem meču ‘H’ grupe Lige Evrope.